27. 9. 2021

6 thoughts on “Lenovo ThinkPad T400

 1. kolega Clous 😀 ale nějaký NB ti tu střádám. Já neměl rád u IBM ten klobouček a nikde ho nemusím. Klávesnice na starých stojích byla hodně dobrá, dlouho se vyhýbali klávesám Win. Proč je i5 horší jak C2D, i5 je přeci čtyř jádro a určitě bude žrát méně.

  1. Co se týče webů, jsme podobně zaměření, takže si troufám říct, že jsme něco jako „kolegové“.

   Taky jsem neměl trackpoint rád, ale dá se na to zvyknout. Kór, když notebook používám denně bez myši. Nemusíš sundat ruce z klávesnice a uděláš víc práce. No na hraní her to opravdu není, to už jsem si vyzkoušel 🙂

   Ne všechny Core i5 jsou čtyřjádrový. Některý i5 jsou pouze dvoujádrový / čtyřvláknový. To ale není totéž. Stačí se podívat do specifikací. Nicméně já mám stejně radši starší C2D / C2Q. A protože druhý notebook, který stál zrovna za zamyšlení, měl i5, ale pouze dvoujádro, sáhnul jsem po tomto.

   Co se dalších notebooků týče, jak už jsem psal v mailu. Vyber si, co chceš za ten Asus W5A a dohodneme se. Fakt se mi líbí. Je to malý, šikovný a hlavně bez Atomu.

 2. Prima noťas, léta používám jeho menšího sourozence, ThinkPad X200 a slouží věrně 🙂 I když poslední dobou se z něj line lehký závan tepelně namáhaných plastů, patrně únava materiálu (přepastování srazilo teploty, ale odér zůstává).

  1. Jojo, je príma, jen mu chybí jedna vcelku nepodstatná věc a tou je čtečka paměťových karet. Pak už by byl perfektní. Na druhou stranu jsem si u jiných notebooků nevšiml, že by uměli GPS. To se před těmi deseti lety mohlo docela hodit. Stejně, jako optimalizace pro Windows XP. Momentálně se peru s ovladači pro grafiku ve Windows 10. Instalace proběhla bez problémů, ale po dokončení se občas na displeji ukážou patvary. Mám nastavenou tapetu a z ničeho nic se obraz rozmázne. Při přehrávání videí na youtube to nedělá, při přehrávání toho samýho ve VLC i WMP jo. Nevím, jestli jsem někde neudělal chybu, možná je to v nastavení přepínání grafik. Každopádně to trošku kazí dojem.

   1. GPS neměly ThinkPady ani pár let nazpět. Prošlo mi jich rukama dost a nevím o žádné řadě, kterou by GPS modulem osazovali.

    1. To bych se hádal. Tenhle ThinkPad má totiž 3G modem od Ericssonu. Přesněji Ericsson F3507g, který lze využít i pro příjem GPS. Nevím, jestli jsem uvedl model 3G, radši to upravím. Jsem si stoprocentně jistý, že tento kousek UMÍ GPS.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

twenty − 5 =