5. 8. 2021

6 thoughts on “Fujitsu Siemens Lifebook B 2175

  1. Přemýšlel, ale přišel jsem jen na to, že je to alternativní a ne zrovna přesný způsob ovládání. Pochopitelně nemám originální stylus, používám stylus od telefonu HTC. Ano, dá se s tím provádět pár věcí, jako například hrát hledání min, přesouvat okna, spouštět programy a tak dále. Ale na to stačí v pohodě i trackpoint, nebo v jednom ze dvou USB zapojený hlodavec. Pokud by v notebooku byla nějaká specializovaná aplikace vyžadující ovládání čistě jen dotykem, pak by to k něčemu i bylo. Takhle je to jen další nepříliš využitelný způsob ovládání. Kdo ví, třeba si manažeři, kteří si tento notebook v roce 2001 pořídili spolu s mobilním telefonem a datovým tarifem s dotovanou cenou atakující 90.000 Kč mysleli, že se jim to bude k něčemu hodit. Podle mého jde ale o způsob ovládání nevhodný i jen k načrtnutí obrázku v malování, nebo psaní poznámek rukou.

  1. Tak jsi mne donutil notebook rozebrat, znovu vyjmout disk, v druhém notebooku zformátovat a nainstalovat Windows 98. Jestli všechno poběží, jak má, ke stávajícím fotkám přibudou další. Možná konečně poběží i ten dotyk. Nic novějšího se do tak starého kusu HW ani nevyplatí dávat, Windows XP byly pro tenhle notebook už moc.

    1. Dělám to tak, že disk naformátuji pomocí instalačního CD Win98 v jiném stroji, spustím Volkov, překopíruji základ, jako instalační soubory Windows, instalace NUSB, SP2, … A potřebný zbytek nahrávám přes USB – PATA z hlavního PC. Je to pomalé, ale pak už se potřebné věci ve Windows 98 natahají přes flashdisk přímo na stroji.

     Ještě než se zeptáš, proč rovnou formát. Jednoduše proto, že MS-DOS 7.x nemá sys.com, jednak je pohodlnější použít „FORMAT C: /Q /S“, když na disku není nic, co by se tam nedalo znovu nahrát a navíc nepoužívám pro manipulaci s tak velkým diskem notebook s floppy, abych z diskety nainstaloval základ DOSu 6.2.2.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

six + twelve =