5. 8. 2021

6 thoughts on “Compaq Armada 3500

 1. Pro notebooky Compaq Armada mám slabost, na svoji dobu malé rozměry, špičkové dílenské zpracování, odolné hořčíkové šasi.. škoda že HPčko řadu Armada po akvizici Compaqu ukončilo.

 2. Vypadá to o moc líp, když je vedle sebe 🙂
  Právě Fn mohla a může být kdekoliv jinde, ale…. škoda mluvit 🙂

 3. a není to nakonec 13ka, to LCD? Proč ty obrázky nedáš vedle sebe, to by se tam mohlo vejít? Nikdy jsem nepochopil to opodstatnění, proč ta klávesa Fn, je tam kde je, vždy kolem Alt a Ctrl.

  1. Displej je opravdu 13″, konkrétně 13,4″. Původně jsem si to asi špatně změřil, nebo to spíš popletl, když jsem se koukal po netu na podobné. Každopádně tak velký rozdíl v tom není. Displej při 256 barvách zvládá dokonce 1280×1024, ale to už není koukatelné.

   Když dám ty obrázky vedle sebe, dělá to neplechu. Můžu to později ještě zkusit, ale zobrazení bude chybné. Mimochodem určitě sis všiml, že když si obrázek zvětšíš, můžeš mezi nimi listovat…

   Opodstatnění umístění FN klávesy znají nejspíš jen výrobci. Na jednu stranu je to menší pomoc, jak na malou klávesnici nacpat co nejvíc „funkcí“, na druhou stranu pak otrava při jejich hledání, protože na každém notebooku jsou „funkce“ jinde, nebo tam nejsou vůbec.

 4. Pořád nechápu, proč ten NB chceš vylepšovat?? a vůbec všechny ty staré kusy. 64MB RAM, to snad stačí na všechno. CD nebo DVD, to je přeci jedno, sypat tam data budeš přes USB i když si chvilku počkáš. Nemáš tu fotku NB ze předu, asi tu nejdůležitější. Pokud klávesnice začíná klávesou FN, je v podstatě zmršená. Jestli je LCD 12.1, mělo by to mít maximální rozlišení 800×600 a 24-bit barvy.
  Jinak je to pěkný stroj, škoda že dokovací stanici schází MIDI port.

  1. Já zkouším limity, co to všechno ještě z novějších věcí vezme (RAM, DVD, …). Ale samo máš pravdu, že je lepší to nechat pokud možno v původním stavu. Až tedy na ten ventilátorek, ten mně opravdu štve. Dokovačka stejně nevezme jinou, než původní mechaniku. Včera jsem si s tím hrál, chtěl jsem tam dát DVD/CD-RW kombo, ale bralo jí to jako pevný disk (nejspíš banalita, ale nechci se v tom zbytečně moc vrtat).

   Kopírování řeším vyjmutím disku a přenosem přes redukci na USB (teď s CF je to ještě jednodušší).
   Klávesnce je opravdu slušná. Že začíná klávesou FN nevadí, jde o zvyk.
   Grafika jede opravdu v 1024×768 Hi-Color. Od 12,1″ je to slušný výkon na tu dobu.
   MIDI port mi tam nijak nechybí. Hrát se na tom bude dát celkem slušně i tak.

   Fotky brzy doplním.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

14 − thirteen =