5. 8. 2021

6 thoughts on “Nakoupil jsem. Ptáte se co?

 1. No T30-tkám odcházely grafické karty ATI 7500, je tam totiž děsné chlazení, pokud si dobře pamatuji. Já si vybírám NB pokud možno do P3 nebo Athlon, ty novější vlastním, protože jsou většinou zadara a hodnota vetšinou nic :-). Jako teď jsem dostal HP ZD8000, bohužel má úplně atypickou koncovku na zdroj, tak jsem ho rozdělal, naletoval drátky a jede. Jsou to šílený 17 LCD stroje, co potřebují zdroj 19V a 8A 😀

  1. Nevím, jestli to mohla být grafika. Jednou se mi z toho povedlo vyloudit beep kód. Myslím že 3x nebo 4x po sobě 4 krátká pípnutí. Nepodařilo se mi ale nikde najít, co to znamená.

   Jinak používej prosímtě to tlačítko poro odpověď.

   1. No zkus oddělat klávesnici, vezmi horkovzdušnou pistoli a nahřej grafický čip. To je první, co jsem vždycky dělal, když už jsem vyměnil co šlo a NB se nerozjel. Většinou jen tak ze srandy. Jednou se mi stalo, že čip odpochodoval ze svého místa, ale proč to udělal, jsem nezjistil. Mám tu pistoli s nastavitelnou teplotou a max. jsem pouštěl 220C.

    1. Já horkovzdušnou pistoli nemám, takže tvou radu sice vedu v patrnosti, ale nemám to jak provést. Mimochodem je to trošku orezlý, takže s největší pravděpodobností za stav notebooku může vlhkost. Podívám se na to pořádně, zkusím vyměnit co půjde a kdyžtak se tu s výsledkem pochlubím, pokud budu slavit úspěch.

  1. Nejstarší je tam tuším IBM T30, ale nedaří se ho zprovoznit. Po připojení zdroje se rozsvítí stavové diody, rozhučí se ventilátor, ale ani po připojení k monitoru se nic neděje. Na klávesy nereaguje, prostě mrtvola. Rád přenechám (bez zdroje) výměnou za nějaký jiný kousek. Mám IBMka rád a tohle dokonce ani nejeví známky většího poškození – kromě jednoho kousku uštípnutého plastu u výstupu zvukovky. S tímhle si vážně nevím rady. Vrtat se mi v tom nechce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

eighteen − five =